Švábi jako škůdci

Většina z nás vnímá švába jako nepříjemného škůdce, při jehož zpozorování je třeba ihned zakročit. Švábi dokáží vytvořit i velmi rozsáhlé kolonie a proměnit dům ve svoji líheň. v případě, že se objeví v rodinném domě ve větším množstvím, tak je vhodné včas vyhledat na pomoc deratizéra.

Pokud si všimnete švábů v domácím prostředí, tak je potřeba se okamžitě zbavit všech zbytků a zdrojů jídla, aby se nemohli ničím živit a přesunuli se jinam.

Jak předejít zamoření švábi

  • Nedovolte, aby se špinavé nádobí hromadilo ve dřezu a zůstalo tam přes noc.
  • Mějte zbytky potravin v chladničce nebo v nádobách s pevně přiléhajícími víčky.
  • Pokud máte domácí zvířata, tak vyndavejte krmivo pouze v době v době krmení.
  • Zbavujte se odpadků včas a nehromaďte je zbytečné moc dlouho v odpadkovém koši.
  • Pravidelně čistěte tmavé kouty za skříněmi, spížemi a lednicí.

Jak se švábů zbavit

Pokud nedojde k úplnému zamoření, tak není příliš složité se švábů zbavit. Na švábi se prodávají speciální pasti, lze je zakoupit i v běžných domácích potřebách. Běžné pasti jsou na bázi lepidla, do kterého se švábi zachytí a následně v něm zahynou. Dále jsou pasti na základě pesticidů, které švábi pozřou a následně zemřou.

Jako běžné návnady s pesticidy se používají: hydramethylen, sulfluramid a avermectin
Nejlepší je pasti na švábi pokládat na místa poblíž zdroje potravy, tedy k lednicím, spížím a různým skříňkám s jídlem. V případně se obraťte na profesionály Deraplus

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>