Potrava švábů

Pro účinnou likvidaci švábů volejte nebo pište 800 130 303 | info@deraplus.cz

Nyní si představíme švábi více všeobecně, dozvíte se, jak jsou na tom s potravou. Většina z nás zná švábi jako velké brouky, které lze najít všude, kde je snadný přístup k jídlu. Jelikož se ovšem do domácností tak často nedostanou, tak je najdeme na mnoha starých skládkách, u kontejnerů s jídlem, poblíž restaurací, v kanalizacích a na mnoha podobných místech.

Švábi jsou jedním z nejstarších skupin hmyzu, což naznačuje, jak úspěšní byli v přizpůsobování se změnami v jejich prostředí. Jeden z důvodů tohoto úspěchu může souviset se stravou – jsou to mrchožrouti a sežerou vše organické. Najdeme je proto na všech kontinentech kromě Atarktidy. Švábi dávají přednost zdrojům potravy jako jsou škroby, cukrovinky, maziva, masné výrobky, ale i jiné položky mohou zahrnovat sýr, pivo, kůže, lepidla, vlasy, škroby v knižních vazbách, vločky, vysušené kůže nebo rozpadající se organické hmoty (rostliny nebo zvířata).

Švábi jsou přitahováni teplým a vlhkým prostředím. Většinu života tráví ve tmě, na samotě, v místech pod ledničkami, sporáky, ve falešných dnech u kuchyňských skříněk, v zadní části skříněk a ve štěrbinách mezi soklem a podlahou nebo skříní a zdí. Můžeme je také nalézt za obrazy nebo v elektronických zařízeních. Rádi žijí v jakýchkoliv dutinách v domech. Své útočiště opouští v případě hledání potravy. Pokud se zaznamená přítomnost švábů i ve dne, tak to znamená, že je jich v domě opravdu mnoho.
Existuje kolrm 3000 druhů švábů na celém světě a asi 50 se jich vyskytuje ve Spojených státech.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>